1. Június 4-től a nyári miserend lép érvénybe! E szerint, hétfőn és szerdán nem lesznek szentmisék. Kedden este 7 órakor, csütörtökön és pénteken, reggel 7 órakor lesznek szentmisék a Szent Kereszt templomban.

A vasárnapi miserend változatlan.

2. Június 15-én véget ér a tanév és egyben a templomi és iskolai hittanok is.

Az tanév kegyelmeiért, június 17-én, vasárnap az esti szentmisében adunk hálát. A zenei szolgálatot, plébániánk ifi zenekara látja el.

3. Június 23-án, szombaton TANÉVZÁRÓ CSALÁDI DÉLUTÁNRA hívunk és várunk mindenkit a Szent Pál templomba. A program ingyenes, de kérjük, hogy regisztráljanak a programoksztkereszt@gmail.com email címre vagy az újságos asztalra kihelyezett jelentkezési lapon.

4. Megjelent a közép-pesti plébániák eucharisztikus kongresszusi lapja a NEKtár. Kihelyeztük az újságos asztalra, illetve honlapunkról is elérhető.

5. Soproni, ausztriai buszos kirándulás

Indulás: 2018. július 23-án reggel 5:45-kor a Rákoskeresztúri Szent Kereszt templomtól

Érkezés: 2018. július 25-én az esti órákban.

A részvételi díj fedezi a buszköltséget, az 1 órás hajóút jegyét, belépőket, szállásköltséget a vacsorákat és a külföldi utasbiztosítás díját.

Részvételi díj: 24,200. - Ft +5 Euro (ezt a buszon gyűjtjük össze)

Előleg összege: 12,000. - Ft (melyet jelentkezéskor kell befizetni)

Június 15-e után, már a teljes részvételi díj összegét kérjük jelentkezéskor kifizetni.

Jelentkezni lehet:

Verebesné Klárinál és Zilai Juditnál a plébánia hivatali idejében: Illetve a szentmisék előtt és után a sekrestyében.