1. Elkészült az a márványtábla, melyre azon elhunytak neve kerül fel negyedévente, akiket szórásos rendszerrel búcsúztatunk.

2. Szeptember elsején kezdődik az új tanév. Az állami és felekezeti iskolákban, az órarendeknek megfelelően lesznek a hittanórák. A plébániai katekézisek szeptember 14-i héten kezdődnek. A hittanórák rendje hamarosan olvasható lesz honlapunkon, Facebook oldalunkon és a hirdetőtáblánkon kihelyezett plakátokon. A hitoktatás elsődleges helye a plébánia! Legyen szívügyünk gyermekeink hitbeli fejlődése!

3. Szeptember 04-től visszaáll az őszi-téli miserend.

Szent Kereszt templom miserendje

Kedd este 18.30-kor

Szerda reggel 7.00-kor

Csütörtök este 18.30-kor

Pénteken reggel 7.00-kor

Vasárnap 11 órakor plébániai nagymise és este 18.30-kor vannak szentmisék.

Szent Pál templom miserendje

Szombaton 18.30-kor vasárnapra is érvényes előesti szentmise

Vasárnap reggel 8 órakor van szentmise.

4. Szeptember 09-én, szombaton lesz a Veni Sancte, vagyis a tanévnyitó gitáros szentmise. A szentmise 18.30-kor kezdődik a Szent Pál templomban. A szentmisét követően bemutatásra kerül a nyári táborról készült videó és zenés fotóösszeállítás. A program után szeretetvendégségre és kötetlen beszélgetésre hívjuk és várjuk a gyermekeket, fiatalokat.

5. Szeptember 17-én, vasárnap a 11 órakkor kezdődő szentmisében ünnepeljük Szent Kereszt templomunk búcsúját. A szentmisét bemutatja Kelemen Imre atya, prímási irodaigazgató-helyettes. A szentmise után szeretettel várjuk a kedves híveket a templom előtti agapéra, melyre házisüteményeket hálás szívvel fogadunk.

6.  A szombati – és vasárnapi szentmisék záróáldása előtt imádkozunk a 2020-ban, Budapesten megrendezésre kerülő Nemzetközi Eucharisztikus Kongresszus sikeréért. Az imakártyákat megtalálják a padokon, amelyeket haza lehet vinni. Az imádság a kivetítőkön is olvasható.