Mária hónapja - Rózsafüzér - ájtatosság

Szent Kereszt templom

Hétfőtől péntekig, 17 órától

Vasárnap 18 órakor

Hétfőn az engesztelő imaórával, csütörtökön a szokásos szentségimádással összekötve.

Szent Pál templom

Szombaton 17:30 - kor

A rózsafüzér célja: Krisztus arcának szemlélése

„Krisztus arcára szegezni a tekintetet, fölismerni a misztériumot […] Krisztus minden tanítványának feladata, tehát a miénk is. Miközben ezt az arcot szemléljük, kitárulunk a szentháromságos élet misztériumának befogadására, hogy mindig újra megtapasztaljuk az Atya szeretetét, és örvendjünk a Szentlélek örömével.” (9)
„… a rózsafüzér a feszületre irányul: tőle indul és hozzá érkezik, mint maga az imádkozás is. Hiszen Krisztusban összpontosul a hívők élete és imádsága. Minden belőle indul ki, minden feléje irányul, minden általa jut el a Szentlélekben az Atyához.” (36)

Szent II. János Pál pápa, Rosarium Virginis Mariea kezdetű, a rózsafüzérről szóló apostoli leveléből.